Son Dakika Dünya Haberleri, Dünya Haberleri Sitesi

Korona aşısı olan yaşlı adamın tüm vücudu şişlik ve kızarıklıklarla kaplandı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) kabusu sürerken, milyonlarca insan umudu aşılara bağladı. ABD menşeili Johnson&Johnson’un virüse karşı geliştirdiği tek dozluk aşıda ise yan etki gözlemlendi. ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Richard Terrell Johnson&Johsnon koronavirüs aşısının ilk dozunu uyguladıktan 4 gün sonra vücudunun büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini ifade etti. ‘TÜM VÜCUDUMA YAYILDI’ Olay ile ilgili yerel medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, ‘Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm vücuduma yayıldı. Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım’ dedi. YAN ETKİLERE RAĞMEN ‘AŞI OLUN’ DEDİ Yaşadığı yan etki nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’in 5 günden sonra iyileşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Aşı sonrası yaşadığı kabusa rağmen aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel,’ Aşı olduğumdan dolayı bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşı olmaya davet ediyorum’ dedi.

Bir önceki yazımız olan Brezilya'da eşi benzeri görülmemiş kriz: Korona ölümleri rekor kırıyor, tüm komutanlar istifa etti başlıklı makalemizde Brezilya, Dünya ve İstifa hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir